Ata'mızı 10 Kasım'da Sanatla Anıyoruz

Ata’mızı, ölümünün 75. yıldönümünde çağdaş sanatın dünyaca ünlü sanatçısı Anish Kapoor’un Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki sergisini ziyaret ederek anacağız.

Sanatçının mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yaptığı, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanılan bu sergide Gök, Ayna ve Sarı gibi heykel, mimari, mühendislik ve teknolojiyi bir araya getiren ikonik eserlerini Sabancı Müzesi'nin galerilerinde ve bahçesinde göreceğiz.

Tarih : 10 Kasım 2013, Pazar
Saat : 11.00
Yer : Sakıp Sabancı Müzesi
Bilet Ücreti : Tam 15 TL, Öğrenci 8 TL
İletişim : dernek@fid.org.tr

Tiyatroya Gidiyoruz

FID olarak 22 Kasım 2013 Cuma günü Ali Poyrazoğlu'nun gösterisi Asi Kuş’a gidiyoruz.

İstanbul Tiyatro Festivali’nde büyük ilgi yaratan “Asi Kuş” kaçırılmaması gereken bir deneyim. Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş’ta Bizet’nin ünlü operası Carmen’in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada. Carmen, Bizet, Don Jose, Ali Poyrazoğlu, Toreodor ve Boğa rollerinde Ali Poyrazoğlu…

Gösteriyi hep birlikte izlemek isteyen Işık’lıların biletlerini temin etmek için en geç 11 Kasım’a kadardernek@fid.org.tr adresinden veya (0212 )248 55 08 numaralı telefondan bizlere ulaşmasını rica ediyoruz.

Tarih : 22 Kasım 2013, Cuma
Saat : 20:30
Yer : Trump Towers Mall
Bilet Ücreti : 55 TL


90.Yıl Cumhuriyet Balosu'nu Coşkuyla Kutladık

Pera Palas’ta düzenlediğimiz 90. Yıl Cumhuriyet Balosu’nu coşkuyla kutladık.  

Başkanımız Dr. Murat Dayanıklı’nın ve FMV Başkanı Y. Müh. Tufan Durgunoğlu’nun konuşmalarıyla başlayan gecede 10. Yıl Marşı'nı hep birlikte söyledik.  

Camiamızın her kesiminden katılımın olduğu bu anlamlı gecede, Orkestra Moonlight’in müzikleri eşliğinde şarkılar söyleyerek ve dans ederek doyasıya eğlendik. 

FID 90. Yıl Cumhuriyet Balosu ile ilgili görsellere www.facebook.com/isikmezun  sayfamızda yer alan linkimizden veya www.fid.org.tr adresindeki sitemizden ulaşabilirsiniz.


Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

 

IşıkSpor Masterlar 25.İstanbul Boğaziçi Yüzme yarışına katıldı.


Mezuniyet Coşkusu

Okullarımızda yapılan lise ve liseye geçiş mezuniyet törenlerinin hepsinde bulunduk; FID olarak yeni mezunlarımıza, değerli ailelerine ve Işık Camiası'na seslendik.

Önce iyi bir insan olarak yetişen gençlerimizin Atatürk'ün emanetini geleceğe başarıyla taşıyacağını biliyoruz. 127 yıllık köklü bir ailenin evladı olarak yuvadan ayrılıp yeni bir sayfa açan mezunlarımızla gurur duyuyor; onların hiçbir zaman yalnız olmayacaklarını bir kez daha hatırlatıyoruz.
 

Adım Adım Takım Maratonu

1 Haziran 2013 Cumartesi günü Belgrad Ormanı Neşet Suyu parkurunda gerçekleştirilen Adım Adım Takım Maratonu'nda yedişer kişilik iki takım (FID-1 ve FID-2) ile yarışan mezunlarımız, dernek/üniversite kategorisindeki 7 takım arasında 2. ve 4. olurken, yarışmaya katılan 30 takım arasında 7. ve 14. olmayı başardılar.

Organizasyon ile ilgili detaylı bilgiye http://adimadimkosu.blogspot.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Çalışmalarına aralıksız devam eden Işık Spor Master'lar Yüzme Takımı'nın 7 üyesi, bu yıl 7 Temmuz'da gerçekleşecek olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda okulumuzu temsil edecekler.

Işık Spor Master'lar Yüzme Takımı'nda yer almak istiyorsanız bizi hemen arayın.
 

Mezuniyet Törenlerindeyiz


2013 mezunlarımızı kutluyor ve sınavlarda başarılar diliyoruz.


Funfest 2013 Işık

25 Mayıs 2013 Cumartesi günü Işık Okulları Erenköy Kampüsü'nde ikincisi düzenlenen ve yaklaşık 2.000 kişinin katılımı ile gerçekleşen Funfest'te mezunlar derneğini genç dostlarımıza tanıttık. Etkinlik Komitesi Başkanımız İlkim Sancaktaroğlu liderliğinde gerçekleşen ve FID - Okul Aile Birliği dayanışmasının güzel bir örneğini temsil eden çalışmalarımız devam edecek!


100 Yıllık Okullar Spor Şöleni’nde Ev Sahibiyiz!

Mezun katılımının ikinci yılını kutladığımız Yüz Yıllık Okullar Spor Şöleni 'ni 15-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirdik.

Spor Şöleni'ne 100 yılın üzerinde hizmet veren 16 okulun mezunları katıldı. Toplam 9 branşta 40 takım ve 450 sporcu yarıştı. Tüm katılımcılara katılım madalyası, her kategoride ilk üçe giren takımlara kupa, 'en değerli sporcu', 'gelecek vaat eden sporcu' ve 'geleceğin takımı' seçilen oyunculara ise plaket verildi.


Adım Adım Takım Maratonu’ndayız !

"Adım Adım Takım Maratonu" Adım Adım Koşu Organizasyonu tarafından düzenleniyor. 7 kişiden oluşan şirket, üniversite, okul, STK veya kulüp takımlarının her üyesi 6km uzunluğundaki parkuru koşmakta;  "Şirket Takımları", "Kurum Takımları", "Kulüp Takımları" kategorilerinde 7x6km=42km toplamında sıralamalar ilan edilmektedir. 6 kilometrelik parkuru ekip olarak koşabilecek 7 kişilik ‘Işık Takımı’ oyuncularından biri olabilmek için hemen arayın!

Tarih : 1 Haziran 2013 Cumartesi
Yer     : Belgrad Ormanı, İstanbul
FID Başvuru İlgilisi   : Duygu Bereket
E-mail Başvurusu  : nisantasi@fid.org.tr
Telefon Başvurusu : 0530 238 66 56

Siz Işıklı’ları ayrıca  takıma destek vermeniz için bekliyoruz.

Türkiye Yüzme Federasyonu Master’lar Yarışındayız!

Türkiye Yüzme Federasyonu Master’lar Kategorisi’nde yılda 3 yarış düzenleniyor.  Bu müsabakalara katılmak üzere, mezunlar olarak Işık Spor Master’lar Yüzme Takımı’nı kuruyor ve Işık Okulları’nı temsil etmeyi arzuluyoruz.

Işık Spor Master’lar Yüzme Takımı en fazla 24 kişiden oluşacak. Erenköy’de ve Maslak’ta yapacağımız antrenmanlarda Değerli Hocalarımız Akif Sözeri ile Ersin Elmacı antrenörlerimiz olarak başımızda olacaklar. 

FID Başvuru İlgilisi   : Duygu Bereket
E-mail Başvurusu  : nisantasi@fid.org.tr
Telefon Başvurusu : 0530 238 66 56

IŞIK OKULLLARINDA KARİYER GÜNLERİNDEYDİK !

Işık okulları öğrencileri ile Kariyer Günlerinde Işık'lı profesyonelleri buluşturduk.

20 Mart 2013 tarihinde Ayazağa ve 30 Nisan 2013 tarihinde Erenköy kampüslerinde Reha Gerçeker, Gizem Ersun, Tonguç Okumuş, Prof.Dr. Şenol Akman, Kamil Özkartal, İlkim Sancaktaroğlu, Tuğçe Serter Işık'lı gençlerle deneyimlerini paylaştılar.

Sizleri de öğrencilerle buluşturmak istiyoruz, gelecek Kariyer Günlerinde konuşmacı olabilmek için bizi hemen arayın !

FID Başvuru İlgilisi   : Duygu Bereket
E-mail Başvurusu  : nisantasi@fid.org.tr
Telefon Başvurusu : 0530 238 66 56

FID'TIRACAKSINIZ PARTİSİ GERÇEKLEŞTİ


FMV Işık Okulları mezunlarının ve Işık dostlarının bir araya geldiği 127. yıl kutlamaları çerçevesinde FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü'nde gerçekleştirdiğimiz; Sürpriz Sergi, Ödül Törenleri ve Kutlamalarla renk kattığımız Fıdtıracaksınız Partisi'nde buluştu!

2012 Huni tasarımları görmek için tıklayınız.

16 Aralık 2012 FID'TIRACAKSINIZ PARTİSİ


FMV Işık Okulları mezunlarının ve Işık dostlarının bir araya geleceği 127. yıl kutlamaları çerçevesinde FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü'nde gerçekleştireceğimiz; Sürpriz Sergi, Ödül Törenleri ve Kutlamalarla renk katacağımız Fıdtıracaksınız Partisi'nde buluşmak üzere!


28 Haziran-18 Temmuz 2012 IŞIKLI GECELERNişantaşı’nın merkezinde bulunan okulumuzun sahip olduğu avlusunu eğitim-öğretim dönemleri haricinde de yaşanılır kılmayı amaçlayarak çalışmalarına başladığımız projemiz süresince 4 ayrı konser düzenleyerek FMV Işık Okulları’nın kültür ve sanat etkinliklerine ne kadar değer verdiğini bir kere daha kanıtlamış olduk. Yazılı ve görsel basında birçok kez yer alan Işıklı Geceler çok ses getirdi. FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde IŞIKLI GECELER sloganı ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında  Nev, Yaşar, Göksel ve Yüksek Sadakat grubu müzikseverlerle buluştu.

25-26-27 Mayıs 2012 IŞIKLI FİKİRLER İNOVASYON ve GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü tarafından yürütülen ve 2012 yılında ilk kez düzenlenen "Işıklı Fikirler" İnovasyon ve Girişimcilik Yarışması'na Işık Üniversitesi ve Işık Liselerinde toplam 56 başvuru yapıldı. Bilişim, sağlık, turizm, enerji, kamu hizmetleri, gıda, eğitim, ulaşım gibi çok çeşitli sektörlere özgün projeler geliştirilen yarışmada yarı final elemeleri sonucunda 56 proje başvurusundan ilk 10'a giren projeler belirlendi. Finale kalan bu grupların projelerine, FEYZİYELİLER IŞIKLILAR DERNEĞİ aracılığıyla bir araya getirilen Işık Liseleri ve Işık Üniversitesi mezunları gönüllü olarak danışmanlık yaptı  ve “MENTORLUK KAMPINA” katıldı. Projelerin final sunumlarının ardından, FMV Başkanı Y. Müh. Tufan Durgunoğlu başkanlığındaki jüri heyeti dereceye giren projeleri belirledi.

04-07 Nisan 2012 YÜZ YILLIK OKULLAR SPOR ŞÖLENİ

Feyziyeliler Işıklılar Derneği olarak FMV Işık Okulları tarafından 04-07 Nisan 2012 tarihleri arasında, 10. Kez  düzenlenen FMV Işık Okulları Yüz yıllık Okullar Spor Şenliği’ne farklı bir yaklaşım ve renk getirmek istedik. Öğrencilerin yanı sıra biz mezunların da Yüz Yıllık Okullar Spor Şenliği’nde yer almasının, temsil etmekte olduğumuz camialara çok olumlu katkıları olacağına ve bu vesile ile ülkemizin en eski ve köklü okullarının mezun dernekleri ile kurmuş olduğumuz dostluk ilişkilerimize, ortak bir amaç uğruna işbirliğinin de ekleneceğine inanarak Spor Şölenimize katılmaları için davet ettik. 14 farklı  Mezunlar Derneği’nin kurduğu takımlar “Daima Genç Kalan Mezunlar” sloganı ile turnuvalara renk kattı.

18 Aralık 2011 FID'TTIRACAKSINIZ

FMV Işık Okulları’nın kuruluşunun 126. yıl kutlamaları çerçevesinde; tüm Işıklıları keyifli bir ortamda ağırlamayı, Işık mezunlarının, camiamız için ne kadar önemli ve değerli olduğunu gösterebilmeyi amaçladığımız bu güzel günde, konsept dahilinde dağıtılan plastik ve renkli hunileri kafalarına takan mezunlarımız; dans gösterileri, Dj performansı ve konserler ile çok keyifli bir gün geçirdi.

 

 

FID Arkadaş ŞarkısıDuyurular

Değerli mezunlarımız,

Data güncelleme çalışmamız kapsamında, Dernek tarafından görevlendirilmiş ekip sizleri arayarak bilgilerinizi talep edecektir.

Yardımlarınızı rica ederiz.İlgili Linkler

FMV
ISUMED
Işık Okulları
Işık Üniversitesi


Facebook'ta Bizi Bulun

  © FEYZİYELİLER IŞIKLILAR DERNEĞİ 2012 Marlet Advertising Studios