Temmuz - 2013 E-Bülten              

Başkan'ın Mesajı

Değerli Işık'lılar,

Gelişen ve olgunlaşan bir toplum olarak, bu güzel mozaikte hoşgörünün egemen olduğu, demokratik hak ve özgürlüklere saygı duyulan, paylaşımcı ve uzlaşmacı bir anlayışla yönetilen, hepimizin gurur duyduğu bir ülkede yaşamayı arzuluyoruz.

Bu bağlamda Taksim Gezi Parkı'nda başlayan, demokratik hak ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelen müdahalelerden büyük üzüntü duyduk. Yasakçı ve otoriter tavırların, barışçıl protestolara karşı gösterilen orantısız güç kullanımının karşısında olduk. Duruşumuzu gösteren çalışmalarla sağduyunun kazanması için çaba gösterdik.

Yaşadığımız olaylar, dernek çatısı altında 'Toplumsal ve Sosyal Olgularda Duruş ve Organizasyon Komitesi (TODOK)' kurmamız gerektiğini ortaya koydu. TODOK sayesinde yaşadığımız kriz benzeri toplumsal olaylara, deprem/sel/yangın gibi olağanüstü hallere ve karşılaşılan sosyal ihtiyaçlara el birliği ile yaklaşıp fark yaratacağımıza inandık.


TODOK kurulumu için yaptığımız çağrıya verdiğiniz yanıtlar, aynı doğrultuda düşündüğümüzü bir kez daha gösterdi ve gurur duyduğumuz bir camia olma yolundaki heyecanımızı kamçıladı. İlk toplantımızı geçtiğimiz hafta sonu yaptığımız TODOK ile zor günlerde ortak akıl çerçevesinde hareket edecek, geleceğimize birlikte sahip çıkacağız.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var! Güçlü bir camia olmak için attığımız önemli adımlardan biri olduğuna inandığımız TODOK yapılanmasına katılın, gücümüze güç katın!

Işık'lı selam, sevgi ve saygılarımızla.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

Mezuniyet Coşkusu

Okullarımızda yapılan lise ve liseye geçiş mezuniyet törenlerinin hepsinde bulunduk; FID olarak yeni mezunlarımıza, değerli ailelerine ve Işık Camiası'na seslendik.

Önce iyi bir insan olarak yetişen gençlerimizin Atatürk'ün emanetini geleceğe başarıyla taşıyacağını biliyoruz. 127 yıllık köklü bir ailenin evladı olarak yuvadan ayrılıp yeni bir sayfa açan mezunlarımızla gurur duyuyor; onların hiçbir zaman yalnız olmayacaklarını bir kez daha hatırlatıyoruz.
Bizler Duyunca Çok Gururlandık, Sizler de Duyun İstedik!

Camiamız mensupları, okulumuza takdirlerini çeşitli şekillerde sürdürüyorlar.

Rauf Mutluay Edebiyat Ödülü: Mezunumuz Sayın İlkant Sümerman tarafından öğretmeni merhum Rauf Mutluay adına 2012-2013 öğretim ve eğitim yılında tesis edildi. Yarışma, kısa hikaye ve şiir dalında lise öğrencileri arasında yapıldı ve kazananlara para ödülü verildi.

Bedia Özeriş Fen Ödülü: Emekli öğretmenimiz Sayın Bedia Özeriş tarafından 2012 yılında lise öğrencileri için tesis edildi. Işık Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda belirlenen birinci para ödülü almaya hak kazandı.

Yusuf Ziya Efe Matematik Ödülü: Mezunumuz Sayın Prof. Dr. Turan Durgunoğlu tarafından öğretmeni merhum Dr. Yusuf Ziya Efe adına 2010 yılında lise öğrencilerine tesis edildi. Para ödüllü yarışmanın kazananı, Işık Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından belirlenmektedir.

İletişim Kanallarını Yeniliyor ve Güncelliyoruz

Tüm Işık'lılara ulaşıp bilgi güncellemesi yapmak üzere çalışmaya başladık. Bu proje için anlaştığımız profesyonel ekip ile FID'a üye olsun ya da olmasın, tüm Işık'lıları arıyoruz. Aradığımızda şaşırmayın, bizlere destek olun!

Yapılanma çalışmalarımızda yeni bir web sitesi kuruyor; yeni nesil web sitemizi aktif ve canlı kılarak referans kaynak olarak kullanmayı hedefliyoruz.

Web sitesi ile entegre olmasını planladığımız IşıkKariyer Portalı'nı da aynı süreçte hayata geçireceğiz. Işık'lıların kariyer gelişiminde eşitler arasında öncelikli olma ayrıcalığını yaşamalarını istiyor; iş arayan (staj/yeni mezun/deneyimli) Işık'lıları farklı sektörlerin önde gelen firmaları ve eleman arayan Işık'lılar ile buluşturacak bir platform oluşturuyoruz.

Adım Adım Takım Maratonu

1 Haziran 2013 Cumartesi günü Belgrad Ormanı Neşet Suyu parkurunda gerçekleştirilen Adım Adım Takım Maratonu'nda yedişer kişilik iki takım (FID-1 ve FID-2) ile yarışan mezunlarımız, dernek/üniversite kategorisindeki 7 takım arasında 2. ve 4. olurken, yarışmaya katılan 30 takım arasında 7. ve 14. olmayı başardılar.

Organizasyon ile ilgili detaylı bilgiye http://adimadimkosu.blogspot.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Çalışmalarına aralıksız devam eden Işık Spor Master'lar Yüzme Takımı'nın 7 üyesi, bu yıl 7 Temmuz'da gerçekleşecek olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda okulumuzu temsil edecekler.

Işık Spor Master'lar Yüzme Takımı'nda yer almak istiyorsanız bizi hemen arayın.

FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğiniz hizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr'ye yazın veya (212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen'e ulaşın.

Bisiklet Cumhuriyeti'nde %15 indirim

Thule, Cervelo, Focus Bikes, Gazelle vb. bisiklet ve outdoor markaların Türkiye mümessili olan Bisiklet Cumhuriyeti'nden yapacakları tüm alışverişlerde FID üyelerine % 15 indirim var!

Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B Caddebostan İstanbul
Tel:(216) 348 70 64
info@bisikletcumhuriyeti.com
www.bisikletcumhuriyeti.com

Dishim'den FID üyelerine diş tedavi ve işlemlerinde % 25 indirim

Diş tedavi ve işlemlerinde uygulanan % 25 indirimin yanı sıra Temmuz ayı özel kampanya!

Diş taşı temizliği +3 x 20 dakikalık beyazlatma paketi 450€ yerine FID'lılara özel sadece 250 €.

Buğra Ceren
Diş Hekimi

Büyükdere Cad. Hukukçular Sitesi No 24 K 1 D 12 Şişli - İstanbul ( Cevahir AVM Yanı)
Tel: 0 212 274 60 06
www.dishim.netMAC Gmall'da FID'lılara özel fiyat

MAC Gmall'da FID'lılara özel yıllık üyelik 1600 USD.


Ayazağa ve Erenköy de yaz okulları başlıyor, FID'lılara özel %15 indirim.

Ayazağa ve Erenköy'de yaz okulları başlıyor. FID'lılara özel %15 indirim uygulanacaktır.
FID'ın Gücü Işık Mezunlarıdır!Derneğin faaliyetlerinin sürdürülebilir olabilmesi ve sizlere fayda sağlayabilmesi için maddi ve manevi desteğinize ihtiyacımız var.

Başarılı olmak için yaptıklarımıza kulak verin. Mezunlarının desteği ile ses getiren bir camia olmak için FID'a hemen üye olun, aidatınızı yatırın.