Kasım - 2013 E-Bülten              

Başkanın Mesajı

Değerli Işık’lılar,  

Değişen, güçlenerek büyüyen bir mezunlar derneği olmak üzere yaptığımız çalışmalara hızla devam ediyoruz. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmekten gurur duyduğumuz bir etkinlik, Atatürk’ün anılarıyla dolu Pera Palas Otel’de düzenlediğimiz 90. Yıl Cumhuriyet Balosu oldu.  Vakfımızın yönetim kurulundan okul aile birliği temsilcilerine, eğitimcisinden idarecisine, öğrencisinden mezununa kadar Işık Camiası’ndaki her paydaşın katıldığı bu şölende tek ses, tek yürek olmanın mutluluğunu yaşadık. En büyük bayramımızı, gelenekselleşen bir Cumhuriyet Balosu ile kutlayabilmek için kolları sıvadık; Cumhuriyet’imizin kuruluş yıldönümlerini artarak devam eden şevk ve heyecanla, büyük ve güçlü bir aile olarak kutlayacağımıza inanıyoruz. 

Bu vesile ile Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 75. yıldönümünde saygı ve hasretle anıyoruz.


Gelenek haline getirmek istediğimiz bir diğer uygulamamız Ben De Varım! ismini verdiğimiz yıllık bağış kampanyası.  Mezunlar olarak camiamızı yüceltecek, sürdürülebilir bir yapı oluşturmak için geliştirdiğimiz bağış kampanyasının ilk dönemi Kasım ayı sonunda tamamlanacak. Arzumuz, her mezunumuzun küçük de olsa bir bağış yaparak kampanyamıza katılması; gücümüze güç katmasıdır.

Çalışmalarımızın bir diğer meyvesi, karşılıklı iletişimi artıracak şekilde yenilediğimiz web sitemizin Kasım ayı içinde devreye alınması olacak.  E-yıllıklarda nostalji yapabileceğiniz, bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz, mezun veritabanını meslek/lokasyon gibi kategorilerde sınıflayarak bilgilenebileceğiniz web sitesi bizleri birbirimize daha da yakınlaştıracak.

Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.  Bu bağlamda, Kasım ayında kutlayacağımız bir diğer güzel gün, bizleri biz yapan değerli öğretmenlerimize adanan 24 Kasım Öğretmenler Günü olacak.  Işık Camiası olarak, iyi insan yetiştiren en iyi öğretmenlere sahip olduğumuz için mutluyuz, gururluyuz!

Işık’lı selam, sevgi ve saygılarımızla.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

90.Yıl Cumhuriyet Balosu'nu Coşkuyla Kutladık

Pera Palas’ta düzenlediğimiz 90. Yıl Cumhuriyet Balosu’nu coşkuyla kutladık. 

Başkanımız Dr. Murat Dayanıklı’nın ve FMV Başkanı Y. Müh. Tufan Durgunoğlu’nun konuşmalarıyla başlayan gecede 10. Yıl Marşı'nı hep birlikte söyledik.  

Camiamızın her kesiminden katılımın olduğu bu anlamlı gecede, Orkestra Moonlight’in müzikleri eşliğinde şarkılar söyleyerek ve dans ederek doyasıya eğlendik.

FID 90. Yıl Cumhuriyet Balosu ile ilgili görsellere www.facebook.com/isikmezun  sayfamızda yer alan linkimizden veya www.fid.org.tr adresindeki sitemizden ulaşabilirsiniz.


Ben de Varım! Bağış Kampanyası'na Katılın

FID olarak birbirini tanıyan, koruyan ve kollayan güçlü bir camia yaratmak, mezunlarımızın hayat başarısında etkin rol oynamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Gönlümüzde mezununun okul binası yaptırdığı, en iyilere burs verdiği, camiayı yüceltecek her türlü özveride bulunduğu sürdürülebilir bir yapı oluşturmak var.

Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalardan bir tanesi de Yıllık Bağış Kampanyası projesi. Ben de Varım! diyerek hemen kampanyamıza katılın; bağışınızla gücümüze güç katın. Sizden aldığımız güç ile sizler için oluşturduğumuz projeleri, başarılı öğrencilere vermeyi planladığımız bursları ve yardımları hayata geçirelim.

Kasım ayı sonunda bitecek kampanyamıza katılmak için, uygun gördüğünüz miktarı İş Bankası Teşvikiye Şubesi’ndeki TR45 0006 4000 0011 0740 5643 23 IBAN’a sahip FID hesabına yatırabilir; koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşıp kredi kartınız (Bonus özellikli kartınıza 4 taksit olanağı) veya mail order formu ile (size özel 12 taksit olanağı) bağış yapabilirsiniz. Bağış yaparken adınızı, soyadınızı ve mezuniyet yılınızı bildirmeyi unutmayın.

Detaylı bilgi için www.fid.org.tr sitemizi ziyaret edin, www.facebook.com/isikmezun  sayfamıza ulaşın veya dernek@fid.org.tr’ye yazın.Ata'mızı 10 Kasım'da Sanatla Anıyoruz

Ata’mızı, ölümünün 75. yıldönümünde çağdaş sanatın dünyaca ünlü sanatçısı Anish Kapoor’un Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki sergisini ziyaret ederek anacağız.

Sanatçının mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yaptığı, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanılan bu sergide Gök, Ayna ve Sarı gibi heykel, mimari, mühendislik ve teknolojiyi bir araya getiren ikonik eserlerini Sabancı Müzesi'nin galerilerinde ve bahçesinde göreceğiz.

Tarih : 10 Kasım 2013, Pazar
Saat : 11.00
Yer : Sakıp Sabancı Müzesi
Bilet Ücreti : Tam 15 TL, Öğrenci 8 TL
İletişim : dernek@fid.org.trTiyatroya Gidiyoruz

FID olarak 22 Kasım 2013 Cuma günü Ali Poyrazoğlu'nun gösterisi Asi Kuş’a gidiyoruz.

İstanbul Tiyatro Festivali’nde büyük ilgi yaratan “Asi Kuş” kaçırılmaması gereken bir deneyim. Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş’ta Bizet’nin ünlü operası Carmen’in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada. Carmen, Bizet, Don Jose, Ali Poyrazoğlu, Toreodor ve Boğa rollerinde Ali Poyrazoğlu…

Gösteriyi hep birlikte izlemek isteyen Işık’lıların biletlerini temin etmek için en geç 11 Kasım’a kadar dernek@fid.org.tr adresinden veya (0212 )248 55 08 numaralı telefondan bizlere ulaşmasını rica ediyoruz.

Tarih : 22 Kasım 2013, Cuma
Saat : 20:30
Yer : Trump Towers Mall
Bilet Ücreti : 55 TL


35. Avrasya Maratonu'nda Koşuyoruz

17 Kasım 2013 Pazar günü koşulacak Avrasya Maratonu’nun 10 kilometre etabında yer almak isteyen dostlarımız aşağıdaki linkten bireysel üyeliklerini gerçekleştirerek bilgilerini dernek@fid.org.tr mail adresine gönderebilirler.

http://www.istanbulmarathon.org/tr

Siz de birlikte koşmak için bize katılın.
Yıllık 100 TL Olan Aidat Ödemenizi Yaptınız mı?

2014 yılı aidat ödemelerinizi 1 Ekim- 31 Aralık tarihleri arasındaki aidat toplama döneminde yapabilirsiniz.  Bunun için İş Bankası Teşvikiye Şubesi’ndeki TR45 0006 4000 0011 0740 5643 23 IBAN’a sahip FID hesabını kullanabilir, koordinatörümüz Hafize Şen’e (0212 )248 55 08 numaralı telefondan ulaşıp kredi kartınız veya mail order formu ile size özel taksit olanaklarından yararlanabilirsiniz. Aidatınızı öderken adınızı, soyadınızı ve aidat ödediğinizi bildirmeyi unutmayın.

Detaylı bilgi için www.fid.org.tr sitemizi ziyaret edin veya dernek@fid.org.tr’ye yazın.


Yeni Web Sitemiz Kasım Ortasında Devrede!

Karşılıklı iletişimi artıracak şekilde yenilediğimiz web sitemizi Kasım ayı içinde devreye alıyoruz. 

E-yıllıklarda nostalji yapabileceğimiz, bilgilerimizi güncelleyebileceğimiz, mezun veritabanını meslek/lokasyon gibi kategorilerde sınıflayarak bilgilenebileceğimiz, chat grupları oluşturarak arkadaşlarımızla haberleşebileceğimiz, akıllı telefonlarla uyumlu, interaktif ve kullanıcı dostu web sitemiz bizleri birbirimize daha da yakınlaştıracak.

Yeni web sitemizde sizlerden gelen haberleri (başarılarımız, vefatlar, doğumlar gibi) ve okullarımızın haberlerini yayınlamamız için dernek@fid.org.tr  adresine e-posta göndermeniz yeterli olacak.
İletişim Kanallarımızda Yoğunlaşalım

Derneğimizin resmi web sitesi www.fid.org.tr’dir.

Facebook’taki resmi sayfamız “page” yapısında kuruludur ve ismi Feyziyeliler Işıklılar Derneği olup www.facebook.com/isikmezun  linkinden girilebilir. Burası dernekten her türlü bilgi akışının direkt olarak yapıldığı (haberler, etkinlikler, duyurular gibi) dernek resmi sayfasıdır. Bu sayfayı  “beğen” yaparak takip edebilirsiniz.

Facebook’taki resmi sayfamıza ek olarak, yine derneğimize ait olan ve camia mensuplarımızın üye olduğu “group” yapısındaki iletişim kanalımız mevcuttur. Bunun ismi de FID - Feyziyeliler Işıklılar Derneği olup, www.facebook.com/groups/isikmezun  linkinden girilebilir. Grubumuza üye olan mezunlarımız, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz gibi tüm Işıklılar, grup üyeleriyle paylaşacakları her şeyi (fotoğraf, haber, etkinlik, dönem arkadaşlarıyla iletişim gibi) bu kanaldan yayınlayabilirler. Bu paylaşımlar gruba üye olan her kişi tarafından görülecektir.

LinkedIn’de FMV Isik Schools Alumni grubunun moderatörlüğünü FID gerçekleştirmektedir.

Twitter’da takip edebileceğiniz FID hesabımız FID@IsikMezun’dur ve https://twitter.com/IsikMezun linkinden ulaşılabilir.

Derneğimizin e-posta grup adresi isikmezun@googlegroups.com’dur. Bu e-posta grubu üyelik sistemiyle çalışır ve üye olan kişiler bu posta adresi üzerinden birbirleriyle yazışabilirler.

Derneğimizin resmi iletişim kanalları dışında, derneğimiz ile resmi bir ilişkisi olmayan, üçüncü şahıslar tarafından kurulup yine bu şahıslara fayda sağlayan, maalesef ‘isik’ adı altında yayın yapan iletişim kanallarının mezunlarımız ve diğer paydaşlarımız tarafından kullanılmaması, tek ses ve tek yürek olarak güçlü bir camia yaratmamıza imkan tanıyacaktır. Hukuk sisteminin boşluklarından faydalanan bu  şahıslara prim vermemeliyiz. Mezunlar olarak güçlü bir camia yaratmak istiyorsak, kişilere dayalı uygulamalardan çıkmalı ve ortak değerimiz olan FID etrafında kenetlenmeliyiz.

FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğinizhizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr’ye yazın veya (0212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşın.

Bu bağlamda ‘isikliyiz.biz’ e-posta grubundan yollanan ve okulumuzla ilgisi olmayan fmvisik@gmail.com adresine bildirilmesi istenen faydalarda derneğimizin veya okulumuzun hiçbir ilgisi olmadığını belirtmek isteriz.

Marlet Model Shoot

Marlet Model Shoot fotoğraf workshoplarına katılarak moda fotoğrafçılığı alanında kendinizi geliştirebilir, portfolyonuza telif haklarının size ait olduğu, dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz onlarca fotoğraf ekleyebilirsiniz. Üstelik FID üyelerine % 25 indirimli!

Fotoğraf makinanızı alıp gelin, geri kalan her şeyi biz sizin için ayarlıyoruz.

 • Fotomodeller
 • Kostümler (Gece elbisesi | Casual | Lingerie | Özel kostümler)
 • Özel tasarım saç ve makyaj
 • Dedolight sürekli ışık sistemleri
 • Sorularınızı sorabileceğiniz profesyonel fotoğrafçılar
 • Tarih : 18 Kasım 2013
  Saat : 19:00 – 22:00
  Yer :

  Kalamış Murphy’s  (Kalamış Setur Marina B Iskelesi - Kadıköy)


  Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için www.marletmodelshoot.com


  Hem SİZ kazanın hem DERNEĞİMİZ kazansın?

  www.uygunadim.com e-ticaret sitesine verilen linkten üye olup alışverişe hemen başlayın, günlük ihtiyaçlarınızla ilgili uygun fiyatlarla yapacağınız alışverişleriniz ayağınıza gelsin. Siz de kazanın derneğiniz de. http://www.uygunadim.com/Register/FID

  Diem Akademi’de % 15 İndirim

  Alanında uzman eğitmenleriyle, sektöründe lider konumda olan pek çok firmaya İletişim, Hitabet ve Drama temelli pek çok eğitim veren  Diem Akademi’de eğitimlerde FID üyelerine  %15 indirim uygulanıyor.

  Adres:  Bağdat Cad. Bostancı Hatboyu Sk. No:8/1
  Suadiye, Kadıköy, İstanbul
  Tel: (0216) 372 06 06
  E-mail: bilgi@diemakademi.com
  Web  : www.diemakademi.com

  Pilates Point Studio'da İndirim

  Pilates Point Studio’da Single ya da Düet olarak alabilececeğiniz 8, 16 veya 24 ders seçeneklerinde  FID’lılara özel nakit %25, kredi kartına % 10 indirimle spor akademisi mezunu, konusunda uzman olan bir ekip ile çalışmanın farkını yaşayabilirsiniz.

  Adres: Valikonağı Cad. Harbiye Mah.  Nizampalas Apt.
  No:30 Kat:6 Daire:6 – Nişantaşı, İstanbul
  Tel : 0212 231 91 74
  E-mail : info@pilatesps.com

  Etiler Müzik Okulu'nda % 10 indirim

  6 aylık bebeklerden itibaren her yaşta müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu’nda FID üyelerine % 10 indirim uygulanıyor!

  Etiler Müzik Okulu, London College Of Music sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir.
  Eğitim programları hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için uygundur, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeteneği geliştirir, her yaşta insan için uygundur, hem kişisel gelişim için hem de profesyonel kullanım için elverişlidir.

  Adres: Rumelihisarı Mah. Açıkalp Sk. No:3       
  Etiler, İstanbul
  Tel: (0212) 287 56 66
  E-mail : levent@etilermuzikokulu.com
  Web    : www.etilermuzikokulu.com

  ATM Opel Plaza'da satış ve servis indirimi

  ATM Opel Plaza’da FID üyelerine servis hizmetlerinde işçilikte %10, yedek parçada %10 indirim uygulanıyor.  Sıfır kilometre araç satışında ise modele göre özel hediye veriliyor (park sensörü, alarm, karter muhafaza, cam filmi gibi). Şirket toplu alımlarına ise özel fiyatlandırmalar yapılıyor.

  Web   : www.atmopel.net
  Adres: E5 Karayolu No:56 ATM Plaza Pendik, İstanbul

  Drypoint'te kuru temizleme ve halı yıkamada indirim

  Drypoint  kuru temizleme ve halı yıkamada FID üyelerine  liste fiyatları üzerinden  %25 indirim sağlıyor!

  Kuru Temizleme  Adresi:
  Dikilitaş, Emirhan Cad. No:82/C Beşiktaş, İstanbul
  Tel: 0212-327 43 00     Kenan SÜTÇÜOĞLU
  Cep:0532-291 75 60   

  Halı Yıkama Adresi:
  Gayrettepe, Balmumcu Dere Sokak No:44/A Beşiktaş, İstanbul
  Tel: (212) 327 43 00

  Işık Ev'de indirimli hizmet

  İş toplantılarınızı, kokteyl ve yemek organizasyonlarınızı Işık Ev'in yenilenen salonlarında FID üyelerine özel %15 indirim ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken hafizesen@fid.org.tr  ile iletişime geçmek.

  Bisiklet Cumhuriyeti'nde % 15 indirim

  Thule, Cervelo, Focus Bikes, Gazelle vb. bisiklet ve outdoor markaların Türkiye mümessili olan Bisiklet Cumhuriyeti’nden yapacakları tüm alışverişlerde FID üyelerine % 15 indirim var!

  Adres: Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B 
  Caddebostan, İstanbul              

  Tel: (216) 348 70 64
  E-mail: info@bisikletcumhuriyeti.com
  Web: www.bisikletcumhuriyeti.com

  Dishim'den FID üyelerine diş tedavi ve işlemlerinde % 25 indirim

  Diş tedavi ve işlemlerinde FID  üyelerine % 25 indirim var!

  Buğra Ceren
  Diş Hekimi

  Adres: Büyükdere Cad. Hukukçular Sitesi No:24 K:1 D:12
  Şişli, İstanbul (Cevahir AVM Yanı)
  Tel: (212) 274 60 06
  Web: www. dishim.net

  Yelken eğitimi indirimi

  Milli yelkenci olan ve Moda Fen Lisesi’nde altı yıldır yelken eğitimini seçmeli ders olarak veren sevgili Serdar Ünsel ('80) FID üyeleri ile çocuklarına Kalamış Marina’da 12 saat süreli yelken eğitim programını 400 TL özel fiyat ile veriyor.  Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.


  MAC Gmall'da FID'lılara özel fiyat

  MAC Gmall'da FID'lılara özel yıllık üyelik 1600 USD.  Marmara Yelken Kulübü üyelik indirimi

  Sevgili Selim Gömeç ('79)’in desteği ile Marmara Yelken Kulübü 7,500 TL olan üye giriş ücretini FID üyeleri için 6 taksitte ödenmek üzere 6.500 TL olarak belirledi ve her türlü eğitimde %20 indirim yaptı!  Marmara Yelken Kulübü’nün FID üyelerine tanıdığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizi hemen arayın.