Haziran - 2013 E-Bülten              

altBaşkan’ın Mesajı

Değerli Işık’lılar,

Bir eğitim ve öğretim yılı daha bitiyor; 2013 mezunları için yeni bir sayfa açılıyor.  Işık’lı kardeşlerimiz en güzel arkadaşlıkları kurdukları, iyisiyle kötüsüyle unutulmaz anılara sahip oldukları bir dönemi noktalıyorlar. 

2013 mezunlarımızı candan kutluyor, orta öğretim ve üniversite sınavlarında başarılar diliyoruz.

Hatırlayın, biz de yıllar önce bu duyguları yaşadık.  Mezun olduk ve yaşam mücadelesine atıldık. Yaptığımız mücadelede çoğu zaman yalnız olduğumuzu hissettik.  Bizlere okul yıllarında aşılanan, bizleri biz yapan, en önemli silahlarımızdan olan Işık Değeri’nin önemini çok sonra kavradık.

Feyziyeliler Işıklılar Derneği’ne katılın; sizlere bu değeri veren 127 yıllık geleneğin, güçlü bir camianın parçası olmaya devam edin! Okul yıllarında oluşturduğunuz güzel bağları tekrar kurun. Sizinle aynı değerleri taşıyan binlerce Işık’lı ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde birlikte hareket etme fırsatı bulun. Hayat mücadelesinde yalnız başınıza kalmak yerine, size her zaman destek verecek, iyi ve kötü gününüzde yanınızda olacak gerçek dostlarınızla ilişkilerinizi pekiştirin.  Birbirini tanıyan, koruyan ve kollayan Işık dolu camianın parçası olarak karşınıza çıkacak zorluklarda danışacağınız uzman, deneyimli dostlarınız olsun. Yapmak istediğiniz herhangi bir aktivitede veya kariyer gelişiminizde, eşitler arasında öncelikli olma ayrıcalığını yaşayın. Kısacası, Işık Gücü’nü arkanıza alarak hareket etmeye, farkı yaşamaya devam edin!

Işık’lı selam, sevgi ve saygılarımızla.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

2013 Mezunlarına FID Hediyesi

Sizleri bugüne kadar yalnız bırakmayan Işık Gücü’nü hissetmeye devam etmek istemez misiniz?  Hayat başarınıza katkı sağlayan en etkin paydaş olmayı hedefleyen Feyziyeliler ve Işıklılar Derneği’ne üye olun, Işık Gücü’ne güç katın.

Hemen üye olun; giriş ücreti ödemeyin.  Üstelik 2013 aidatında %20 indirim kazanın.  

Işık Üniversitesi’nde Liselilerle Buluştuk  

2 Mayıs 2013 tarihinde Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü son sınıf öğrencilerine Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde düzenlenmiş olan tanıtım gününe katıldık. Başkanımız Dr. Murat Dayanıklı ve Başkan Yardımcımız Volkan Kırım, öğrencilere Işık Camiası’nın büyüklüğü ve FID’ın güçlü bir Işık Camiası yaratma çalışmalarındaki rolüne değindiler. Gençlere dokunduğumuz bu toplantıdan onların heyecanlarını paylaşmanın mutluluğu ile ayrıldık.


 

Yüz Yıllık Okullar Spor Şöleni

Mezun katılımının ikinci yılını kutladığımız Yüz Yıllık Okullar Spor Şöleni ’ni 15-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirdik.  

Spor Şöleni’ne 100 yılın üzerinde hizmet veren 16 okulun mezunları katıldı. Toplam 9 branşta 40 takım ve 450 sporcu yarıştı.  Tüm katılımcılara katılım madalyası, her kategoride ilk üçe giren takımlara kupa, ‘en değerli sporcu’, ‘gelecek vaat eden sporcu’ ve ‘geleceğin takımı’ seçilen oyunculara ise plaket verildi.

Okullarımızla bağımızı güçlendirdiğimiz, yeni ve kalıcı dostluklar kurduğumuz, her yaşta keyifle spor yapılabileceğini örnekleriyle gösterdiğimiz Spor Şöleni’nde centilmence mücadeleler yaşadık.  Şölen’in düzenlenmesinde hiçbir desteği esirgemeyen Işık Okulları Ayazağa Kampüsü Müdürümüz Sayın Ömer Orhan’a ve etkinliği koordine eden Değerli Hocamız Sayın Serhat Kurt’a, emeği geçen tüm çalışanlara, dernek temsilcilerine ve mezunlarımıza teşekkür ederiz.

Işıkfest

İş hayatına biraz daha yaklaşan Işık Üniversitesi öğrencileriyle FID buluşması 17-18 Mayıs tarihlerinde, Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde gerçekleşti. Genel Saymanımız ve Etkinlik Komitesi Başkanımız İlkim Sancaktaroğlu liderliğindeki FID ekibinin başarılı organizasyonu sonrasında aramıza katılan yeni üyelerimize ‘hoşgeldiniz’ diyor; yolumuza güçlenerek devam etmekten mutluluk duyuyoruz.
Funfest

25 Mayıs 2013 Cumartesi günü Işık Okulları Erenköy Kampüsü’nde ikincisi düzenlenen ve yaklaşık 2.000 kişinin katılımı ile gerçekleşen Funfest’te mezunlar derneğini genç dostlarımıza tanıttık. Etkinlik Komitesi Başkanımız İlkim Sancaktaroğlu liderliğinde gerçekleşen ve FID – Okul Aile Birliği dayanışmasının güzel bir örneğini temsil eden çalışmalarımız devam edecek!   

 

FID Değişiyor, Dönüşüyor

Bilgilerimizi güncelliyor; tüm Işık’lılara ulaşmak İstiyoruz!  Aradığımızda şaşırmayın, destek olun!

127 yıllık bir okulun mezunlar veritabanında yalnızca 3.000 kişi var ve bunların da çoğunluk bilgileri güncel değil.  Oysa camiamızı güçlendirmek için önceliğimiz tüm aktivitelerin, duyuruların, faydaların herkese ulaşması; herkesin sesini duyurmasıdır.

Data ve İletişim Komitesi Başkanımız Fatma Küçüktaş ile Üye İlişkileri Komitesi Başkanımız Mehmet Alişan’ın birlikte çalıştığı proje ile tüm Işık’lılara ulaşıp bilgilerini güncellemeye başladık.  Bu proje için anlaştığımız profesyonel ekip ile FID’a üye olsun ya da olmasın, tüm Işık’lıları arıyor, iletişim bilgilerini güncelliyor, FID’a katılım ve aidat ücretleri hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

İletişim Kanallarımızda Yoğunlaşalım 

Entegre olmayan, birbirini besleyip oto-güncelleme yapamayan ve kısmen de olsa moderatörlüğünü yapamadığımız çok başlı kanal yapılanması, veritabanımızı yönetmede ve iletişim kurmamızda ciddi sıkıntılara yol açıyor.  İletişim kanallarımızı daha etkin ve verimli kullanmak için çalışmalara başladık; gelecek bültenlerde size bu konuda detaylı bilgi aktaracağız.  

Kanal optimizasyon çalışmalarımız doğrultusunda öncelikle bir Facebook profil sayfamızı 15 Temmuz 2013 tarihinde kapatacak; facebook.com/isikmezun sayfasında yoğunlaşmayı hedefleyeceğiz. 

Diğer yandan LinkedIn’de Sevgili Mehmet Kılıç ('83)’ın kurup yönettiği FMV Isik Schools Alumni grubunun moderatörlüğünün FID’a devrini gerçekleştirdik; değerli arkadaşımıza katkıları için teşekkür ediyor, tüm mezunlarımızın bu kanalda da aktif olmasını arzuluyoruz.    

FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğiniz hizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr’ye yazın veya (212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşın.

Erenköy Kampüsü Avantajları

Muhteşem doğası ve tarihi mekanıyla mükemmel olanaklar sunan Erenköy kampüsümüzde yapacağınız düğün, nişan ve kokteyllerde, FID üyelerine özel indirim ve avantajlardan faydalanmak istiyorsanız bize ulaşın.

Volkicar

Türkiye’nin ilk ve tek yerli motor sporları organizasyonu V1 Challenge, Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Volkicar’lar ile yapılıyor. Bu çok özel yarış otomobili ile tanışmak ve yarışmak için temel eğitim almak isteyenler 8 Haziran veya 9 Haziran tarihinde düzenleyeceğimiz VOLKİCAR İLE TANIŞMA gününe katılabilir. Volkan Işık Akademi tarafından düzenlenecek bu etkinlik kapsamında grup sayısının minimum 12 kişi maksimum ise 15 kişi olması gerekiyor. Işık’lı dostlarımıza özel bir fiyat uygulanacak bu etkinlikte kişi başı ödenecek rakam 1.000 TL, FID üyeleri için 900 TL’dır.  Volkan Işık Akademi ile ilgili detaylı bilgi almak için www.volkanisikakademi.com adresini ziyaret edebilir; etkinliğe katılmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Yelken Eğitimi İndirimi

Milli yelkenci olan ve Moda Fen Lisesi’nde altı yıldır yelken eğitimini seçmeli ders olarak veren sevgili Serdar Ünsel ('80) FID üyeleri ile çocuklarına Kalamış Marina’da 12 saat süreli yelken eğitim programını 400 TL özel fiyat ile veriyor.  Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

Marmara Yelken Kulübü Üyelik İndirimi

Sevgili Selim Gömeç ('79)’in desteği ile Marmara Yelken Kulübü 7,500 TL olan üye giriş ücretini FID üyeleri için 6 taksitte ödenmek üzere 6.500 TL olarak belirledi ve her türlü eğitimde %20 indirim yaptı!  Marmara Yelken Kulübü’nün FID üyelerine tanıdığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizi hemen arayın.

Profesyoneller İş Başında

Kurumsallaşma hedefimiz çerçevesinde yaptığımız çalışmalar neticesinde, yeni dernek koordinatörümüz Sayın Hafize Şen 14 Mayıs 2013’te aramıza katıldı. Şen, Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu ve halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde iş idaresi yüksek lisans programında okuyor. FID’a katılmadan önce İngiliz Ticaret Odası’nda İngiltere Bölümü Uzmanı olarak çalışan Şen, hem ulusal hem de uluslararası çerçevede dernek çalışmaları tecrübesine sahip. İyi derecede İngilizce bilen Şen’in deneyimi ve vizyonu ile FID’a yeni bir soluk getireceğine inanıyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Değerli mezunumuz Kerim Tarzi, 2 Mayıs 2013’te Gönüllü Interim Yönetici olarak aramıza katıldı ve 15 gün boyunca FID performansyönetimi hedeflerini belirlemek,
bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmaları planlamak, organize etmek, izlemek ve değerlendirmeküzere destek verdi. Sayın Tarzi’nin Işık sonrasında University Of Wolverhampton’da İşletme okuduğunu, moda ve hızlı tüketilen ürünler sektörlerinde satış/pazarlama yöneticiliği yaptığını hatırlatır; verdiği önemli destek için şükranlarımızı sunarız.


FID’ın Gücü Işık Mezunlarıdır!

Birbirini tanıyan, koruyan ve kollayan güçlü bir camia yaratmak, mezunlarımızın hayat başarısında etkin rol oynamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dernekler statüsünde hareket ediyor, tüm harcamalarımızı aidatlardan ve varsa bağışlardan karşılıyoruz. 

Gönlümüzde mezununun okul binası yaptırdığı, en iyilere burs verdiği, camiayı yüceltecek her türlü özveride bulunduğu sürdürülebilir bir yapı oluşturmak; Işık'lı olmaktan gurur duymak var.  Başkaları bunu yapmış; biz daha iyisini yapabiliriz.  Başarılı olmak için yaptıklarımıza kulak verin, bizi önce manevi sonra maddi olarak destekleyin.  Geçtiğimiz sene yaklaşık 300 üyenin aidat ödediği bir dernek değil; mezunlarının maddi ve manevi desteği ile ses getiren bir camia olmak için FID'a hemen üye olun, aidatınızı yatırın, bağışlarınızla destekleyin.