Eylül - 2013 E-Bülten              

Başkanın Mesajı

altDeğerli Işık'lılar,

Yaza yavaş yavaş veda ederken yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını çocuklarımız ile birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ders başı yaparak  okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluşacaklar. 2013-2014 eğitim-öğretim yılının okullarımız idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Işık’lı selam, sevgi ve saygılarımızla.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan


http://www.cardiaid.com/avrasyamaratonu/images/golden-horn-logo.jpg35. Avrasya Maratonu’nda Koşuyoruz

Siz de birlikte koşmak için bize katılın.

Koşuya katılmak isteyenler aşağıdaki linkten bireysel üyeliklerini gerçekleştirerek katılım bilgisini ‘Maraton’ konu başlığı ile hafizesen@fid.org.tr mail adresine gönderebilirler.

http://www.istanbulmarathon.org/trFeyziyeliler Işıklılar Klasik Türk Müziği Korosu Projesi

Gerçekleşmesi planlanan Klasik Türk Müziği koro çalışması ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Mezunumuz Sn. Halil İbrahim Yalçın önderliğinde oluşturulan proje, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Sn. Prof. Dr. Nermin Kaygusuz şefliğinde yürütülecektir. Proje ile ilgilenecek koristler (her yaştaki mezunlar, diğer Işık camiası mensupları, veliler) aranmaktadır, yeterli katılım olduğu takdirde proje hayata geçirilecektir.

Proje koşulları ve detayları için hafizesen@fid.org.tr’den mail yoluyla ya da 0212 248 55 08 ‘den telefon ile bilgi edinebilirsiniz.


Işık’lı Müzisyenler Aranıyor!

2013, 14 Aralık etkinlikleri içinde Ayazağa, Erenköy ve Nişantaşı’nda kurulması planlanan FID sahnelerinde performans sergileyecek,  enstrüman çalacak ya da solistlik yapacak Işık’lı mezunlar bizimle irtibata geçer misiniz?

Tel: 0212 248 55 08
E-mail: hafizesen@fid.org.tr  Çanakkale Boğazı'nda bir Işık'lı

Değerli mezunumuz ve Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Sn. Cem Yurtbay, 30 Ağustos tarihinde 27'ncisi düzenlenen, 650 kişinin katıldığı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı'na üçüncü kez katılarak 1,37'lik derece elde etti. Gençlerimize de örnek olan bu aktivitesi için Sayın Yurtbay'ı tebrik ediyoruz.


Işık Üniversitesi Solar Car Ekibi'nin Başarısı

25 Ağustos 2013 Pazar günü yapılan 2013 TÜBİTAK Formula G Güneş Arabaları final yarışında, Işık Üniversite Solar Car ekibi katılımcı tüm üniversiteler içinde 4. olarak yarışı başarı ile tamamlamıştır.

Vakıf Üniversiteleri arasında 1. olan ve Işık Üniversitesi'ni başarı ile temsil eden tüm ekibimizi kutluyoruz.
Data Güncelleme Çalışmamız Devam Ediyor

Data ve İletişim Komitesi’nin yönettiği,  FID’a üye olsun ya da olmasın tüm Işık’lılara ulaşıp bilgilerini güncellediğimiz projemiz devam ediyor. Bilgilerinizi hâlâ güncellemediyseniz yardımınıza ihtiyacımız var. Aşağıdaki link üzerinden bilgi güncellemesi yapabilirsiniz: http://fid.org.tr/uyelik.php

Bilgilerini güncellemiş olan tüm Işık’lılara destekleri ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.  Bu proje tamamlandığında sizlere ulaşmak için daha sağlıklı bir veri tabanımız olacak.


Aidat Ödemeleri

Dernek operasyonlarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için 2014 yılı aidat ödemelerinizi 1 Ekim- 31 Aralık tarihleri arasındaki aidat toplama döneminde yapabilirsiniz. 2013 yılı aidatlarını ödeme duyarlılığını gösteren üyelerimize teşekkür ediyoruz.


FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğinizhizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr’ye yazın veya (212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşın.

Etiler Müzik Okulu’nda  % 10 indirim

6 aylık bebeklerden itibaren her yaşta müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu’nda FID üyelerine % 10 indirim uygulanıyor!

Etiler Müzik Okulu, London College Of Music sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Eğitim programları hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için uygundur, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeteneği geliştirir, her yaşta insan için uygundur, hem kişisel gelişim için hem de profesyonel kullanım için elverişlidir.

Merkez: Rumelihisarı Mah. Açıkalp Sk. No:3       
Etiler, İstanbul
Tel: (212) 287 56 66
E-mail : levent@etilermuzikokulu.com
Web    : www.etilermuzikokulu.com

Adore Oyuncak Mağazaları’nda kampanya

İstanbul İstinye Park, Bağdat Caddesi ve Ankara Kentpark’ta bulunan Adore Oyuncak Mağazaları’nda geçerli olacak kampanya ile Adore Kart aracılığıyla, 01-30 Eylül tarihleri arasında yapacakları alışverişlerde FID Üyeleri  %10 Adore Puan kazanacaklar.

Üyelerin mağazaya gitmeden önce tarafımıza ulaştırması gereken ADORE CLUB CARD Sözleşme formlarını Derneğimizden temin edebilirsiniz. Form talebinizi gerçekleştirirken lütfen kartınızı hangi mağazadan alacağınızı belirtiniz.

Formu doldurup tarafımıza ilettiğiniz takdirde kartınız mağazadan teslim alınmak üzere hazır olacaktır.

Adore Kart üyelik formu talebiniz için dernek@fid.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

ATM Opel Plaza’da satış ve servis indirimi

ATM Opel Plaza’da FID üyelerine servis hizmetlerinde işçilikte %10, yedek parçada %10 indirim uygulanıyor.  Sıfır kilometre araç satışında ise modele göre özel hediye veriliyor (park sensörü, alarm, karter muhafaza, cam filmi gibi). Şirket toplu alımlarına ise özel fiyatlandırmalar yapılıyor.

Web   : www.atmopel.net
Adres: E5 Karayolu No:56 ATM Plaza Pendik, İstanbul

Drypoint’te kuru temizleme ve halı yıkamada indirim

Drypoint  kuru temizleme ve halı yıkamada FID üyelerine  liste fiyatları üzerinden  %25 indirim sağlıyor!

Kuru Temizleme  Adresi:
Dikilitaş, Emirhan Cad. No:82/C Beşiktaş, İstanbul

Halı Yıkama Adresi:
Gayrettepe, Balmumcu Dere Sokak No:44/A Beşiktaş, İstanbul
Tel: (212) 327 43 00

Işık Ev'de indirimli hizmet

İş toplantılarınızı, kokteyl ve yemek organizasyonlarınızı Işık Ev'in yenilenen salonlarında FID üyelerine özel %15 indirim ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken hafizesen@fid.org.tr  ile iletişime geçmek.

Bisiklet Cumhuriyeti’nde  % 15 indirim

Thule, Cervelo, Focus Bikes, Gazelle vb. bisiklet ve outdoor markaların Türkiye mümessili olan Bisiklet Cumhuriyeti’nden yapacakları tüm alışverişlerde FID üyelerine % 15 indirim var!

Adres: Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B
Caddebostan, İstanbul
Tel: (216) 348 70 64
E-mail: info@bisikletcumhuriyeti.com
Web: www.bisikletcumhuriyeti.com

Dishim’den FID  üyelerine diş tedavi ve işlemlerinde % 25 indirim

Diş tedavi ve işlemlerinde FID  üyelerine % 25 indirim var!
Buğra Ceren
Diş Hekimi

Adres: Büyükdere Cad. Hukukçular Sitesi No:24 K:1 D:12
Şişli, İstanbul (Cevahir AVM Yanı)
Tel: (212) 274 60 06
Web: www. dishim.net

Yelken eğitimi indirimi

Milli yelkenci olan ve Moda Fen Lisesi’nde altı yıldır yelken eğitimini seçmeli ders olarak veren sevgili Serdar Ünsel ('80) FID üyeleri ile çocuklarına Kalamış Marina’da 12 saat süreli yelken eğitim programını 400 TL özel fiyat ile veriyor.  Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

http://fid.org.tr/bulten/images/temmuz/MAC-logo-ve-come-to-beat.jpgMAC Gmall'da FID'lılara özel fiyat

MAC Gmall'da FID'lılara özel yıllık üyelik 1600 USD.  Marmara Yelken Kulübü üyelik indirimi

Sevgili Selim Gömeç ('79)’in desteği ile Marmara Yelken Kulübü 7,500 TL olan üye giriş ücretini FID üyeleri için 6 taksitte ödenmek üzere 6.500 TL olarak belirledi ve her türlü eğitimde %20 indirim yaptı!  Marmara Yelken Kulübü’nün FID üyelerine tanıdığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizi hemen arayın.