Ekim - 2013 E-Bülten              

Başkanın Mesajı

Değerli Işık'lılar,

Bu ay Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.  Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun!

Türk milletinin varlığı ile sonsuza dek devam edecek olan Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak üzere Işık Camiası’nı buluşturmayı arzu ediyoruz. Bulunduğumuz günlerde daha da önem kazanan bu anlamlı günün akşamında Pera Palace’da gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Balosu’na  siz değerli mezunlarımızın katılımını görmekten mutluluk duyacağız.

Bu ay toplumsal birliğimizi sağlayan, karşılıklı sevgi ve saygının gelişerek perçinlendiği, hoşgörünün egemen olduğu Kurban Bayramı heyecanını da yaşıyoruz.  Her gününü bayram tadında yaşayan, toplumsal uzlaşma kültürünün en üst seviyelere çıktığı bir Türkiye hayaliyle Kurban Bayramınızı kutlarız.

Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Işık’lı dostlarınız olarak ‘Ne Mutlu Türk’üz’ diyor;  hepinize selam, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

Işık'lı Buluşmalar

Mezunlarımız, Derneğimizin düzenlediği Işık'lı Buluşmalar etkinliğinin ilki ile Frankie İstanbul'da bir araya geldi. Gecede eski okul arkadaşlarıyla buluşan mezunlarımız, keyifli bir akşam geçirdi.

Bu güzel buluşmayı kaçıran mezunlarımızı bir sonraki etkinliğimize mutlaka bekliyoruz!

90.Yıl Cumhuriyet Balosu

Cumhuriyetimizin 90. Yılını Atatürk'ün tercihi olan Pera Palace Oteli'nde düzenlediğimiz balo ile kutluyoruz. Bu anlamlı geceyi Orkestra Moonlight'ın müzikleri ve dans gösterileri zenginleştirecek.

Cumhuriyet Balosu'nda hep birlikte olmak için biletinizi 300 TL karşılığında Nişantaşı kampüsündeki merkezimizden temin edebilir ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


35. Avrasya Maratonu'nda Koşuyoruz

Siz de birlikte koşmak için bize katılın.

Koşuya katılmak isteyenler aşağıdaki linkten bireysel üyeliklerini gerçekleştirerek katılım bilgisini ‘Maraton’ konu başlığı ile dernek@fid.org.tr mail adresine gönderebilirler.

http://www.istanbulmarathon.org/trFeyziyeliler Işıklılar Klasik Türk Müziği Korosu Projesi

Gerçekleşmesi planlanan Klasik Türk Müziği koro çalışması ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Mezunumuz Sn. Halil İbrahim Yalçın önderliğinde oluşturulan proje, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Sn. Prof. Dr. Nermin Kaygusuz şefliğinde yürütülecektir. Proje ile ilgilenecek koristler (her yaştaki mezunlar, diğer Işık camiası mensupları, veliler) aranmaktadır, yeterli katılım olduğu takdirde proje hayata geçirilecektir.

Proje koşulları ve detayları için hafizesen@fid.org.tr’den mail yoluyla ya da 0212 248 55 08 ‘den telefon ile bilgi edinebilirsiniz.

Işık'lı Müzisyenler Aranıyor!

2013, 14 Aralık etkinlikleri içinde Ayazağa, Erenköy ve Nişantaşı’nda kurulması planlanan FID sahnelerinde performans sergileyecek,  enstrüman çalacak ya da solistlik yapacak Işık’lı mezunlar bizimle irtibata geçer misiniz?

Tel: 0212 248 55 08
E-mail: hafizesen@fid.org.trAidat Ödemeleri

Dernek operasyonlarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için 2014 yılı aidat ödemelerinizi 1 Ekim- 31 Aralık tarihleri arasındaki aidat toplama döneminde yapabilirsiniz. 2013 yılı aidatlarını ödeme duyarlılığını gösteren üyelerimize teşekkür ediyoruz.

FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğinizhizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr’ye yazın veya (212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşın.

Hem SİZ kazanın hem DERNEĞİMİZ kazansın?

www.uygunadim.com e-ticaret sitesine verilen linkten üye olup alışverişe hemen başlayın, günlük ihtiyaçlarınızla ilgili uygun fiyatlarla yapacağınız alışverişleriniz ayağınıza gelsin. Siz de kazanın derneğiniz de. http://www.uygunadim.com/Register/FID

Diem Akademi'de Ekim Ayına Özel % 25 İndirim

Alanında uzman eğitmenleriyle, sektöründe lider konumda olan pek çok firmaya İletişim, Hitabet ve Drama temelli pek çok eğitim veren  Diem Akademi’de Ekim ayında başlayacak eğitimlerde FID üyelerine  %25 indirim uygulanıyor.

Adres:  Bağdat Cad. Bostancı Hatboyu Sk. No:8/1
Suadiye, Kadıköy, İstanbul

Tel: (216) 372 06 06
E-mail: bilgi@diemakademi.com
Web  : www.diemakademi.com

Pilates Point Studio'da İndirim

Pilates Point Studio’da Single ya da Düet olarak alabilececeğiniz 8, 16 veya 24 ders seçeneklerinde  FID’lılara özel nakit %25, kredi kartına % 10 indirimle spor akademisi mezunu, konusunda uzman olan bir ekip ile çalışmanın farkını yaşayabilirsiniz.

Adres: Valikonağı Cad. Harbiye Mah.  Nizampalas Apt.
No:30 Kat:6 Daire:6 – Nişantaşı, İstanbul

Tel : 0212 231 91 74
E-mail : info@pilatesps.com

Etiler Müzik Okulu'nda % 10 indirim

6 aylık bebeklerden itibaren her yaşta müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu’nda FID üyelerine % 10 indirim uygulanıyor!

Etiler Müzik Okulu, London College Of Music sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Eğitim programları hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için uygundur, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeteneği geliştirir, her yaşta insan için uygundur, hem kişisel gelişim için hem de profesyonel kullanım için elverişlidir.

Adres: Rumelihisarı Mah. Açıkalp Sk. No:3       
Etiler, İstanbul
Tel: (212) 287 56 66
E-mail : levent@etilermuzikokulu.com
Web    : www.etilermuzikokulu.com

Adore Oyuncak Mağazaları'nda kampanya

İstanbul İstinye Park, Bağdat Caddesi ve Ankara Kentpark’ta bulunan Adore Oyuncak Mağazaları’nda geçerli olacak kampanya ile Adore Kart aracılığıyla, 01-30 Eylül tarihleri arasında yapacakları alışverişlerde FID Üyeleri  %10 Adore Puan kazanacaklar.

Üyelerin mağazaya gitmeden önce tarafımıza ulaştırması gereken ADORE CLUB CARD Sözleşme formlarını Derneğimizden temin edebilirsiniz. Form talebinizi gerçekleştirirken lütfen kartınızı hangi mağazadan alacağınızı belirtiniz.

Formu doldurup tarafımıza ilettiğiniz takdirde kartınız mağazadan teslim alınmak üzere hazır olacaktır.
Adore Kart üyelik formu talebiniz için dernek@fid.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

ATM Opel Plaza'da satış ve servis indirimi

ATM Opel Plaza’da FID üyelerine servis hizmetlerinde işçilikte %10, yedek parçada %10 indirim uygulanıyor.  Sıfır kilometre araç satışında ise modele göre özel hediye veriliyor (park sensörü, alarm, karter muhafaza, cam filmi gibi). Şirket toplu alımlarına ise özel fiyatlandırmalar yapılıyor.

Web   : www.atmopel.net
Adres: E5 Karayolu No:56 ATM Plaza Pendik, İstanbul

Drypoint'te kuru temizleme ve halı yıkamada indirim

Drypoint  kuru temizleme ve halı yıkamada FID üyelerine  liste fiyatları üzerinden  %25 indirim sağlıyor!

Kuru Temizleme  Adresi:
Dikilitaş, Emirhan Cad. No:82/C Beşiktaş, İstanbul
Tel: 0212-327 43 00     Kenan SÜTÇÜOĞLU
Cep:0532-291 75 60   

Halı Yıkama Adresi:
Gayrettepe, Balmumcu Dere Sokak No:44/A Beşiktaş, İstanbul
Tel: (212) 327 43 00

Işık Ev'de indirimli hizmet

İş toplantılarınızı, kokteyl ve yemek organizasyonlarınızı Işık Ev'in yenilenen salonlarında FID üyelerine özel %15 indirim ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken hafizesen@fid.org.tr  ile iletişime geçmek.

Bisiklet Cumhuriyeti'nde % 15 indirim

Thule, Cervelo, Focus Bikes, Gazelle vb. bisiklet ve outdoor markaların Türkiye mümessili olan Bisiklet Cumhuriyeti’nden yapacakları tüm alışverişlerde FID üyelerine % 15 indirim var!

Adres: Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B 
Caddebostan, İstanbul              

Tel: (216) 348 70 64
E-mail: info@bisikletcumhuriyeti.com
Web: www.bisikletcumhuriyeti.com

Dishim'den FID üyelerine diş tedavi ve işlemlerinde % 25 indirim

Diş tedavi ve işlemlerinde FID  üyelerine % 25 indirim var!

Buğra Ceren
Diş Hekimi

Adres: Büyükdere Cad. Hukukçular Sitesi No:24 K:1 D:12
Şişli, İstanbul (Cevahir AVM Yanı)
Tel: (212) 274 60 06
Web: www. dishim.net

Yelken eğitimi indirimi

Milli yelkenci olan ve Moda Fen Lisesi’nde altı yıldır yelken eğitimini seçmeli ders olarak veren sevgili Serdar Ünsel ('80) FID üyeleri ile çocuklarına Kalamış Marina’da 12 saat süreli yelken eğitim programını 400 TL özel fiyat ile veriyor.  Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

MAC Gmall'da FID'lılara özel fiyat

MAC Gmall'da FID'lılara özel yıllık üyelik 1600 USD.


Marmara Yelken Kulübü üyelik indirimi

Sevgili Selim Gömeç ('79)’in desteği ile Marmara Yelken Kulübü 7,500 TL olan üye giriş ücretini FID üyeleri için 6 taksitte ödenmek üzere 6.500 TL olarak belirledi ve her türlü eğitimde %20 indirim yaptı!  Marmara Yelken Kulübü’nün FID üyelerine tanıdığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizi hemen arayın.