Aralık - 2013 E-Bülten              

Başkan'ın Mesajı

Değerli Işık'lılar,
Bizleri bu günlere getiren, bizleri biz yapan etmenlerin başında okulumuz geliyor. En güzel arkadaşlıkları kurduğumuz, iyisiyle kötüsüyle unutulmaz anılara sahip olduğumuz FMV Işık Okulları ile gurur duyuyor ve isminin yücelmesi için elimizden gelen her türlü desteği vermeye gayret gösteriyoruz.

Mezunlar olarak yaptığımız çalışmalarda ihtiyacımız olan fonu yaratmak üzere Ben de Varım! isimli bağış kampanyasını oluşturduğumuzu sizlerle paylaşmış ve desteğinizi istemiştik. Sağ olun, var olun; sayenizde kampanyamızın ilk yılında 65.763 TL bağış topladık. Bu vesile ile Işık'tan aldığını Işık'a geri vermeyi öncelik olarak görüp cömertliğini esirgemeyen değerli bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Feyziyeliler Işıklılar Derneği olarak yaptığımız en özel çalışmalardan biri de 14 Aralık Kutlamaları! Bu sene 15 Aralık Pazar günü gerçekleşecek olan pilav gününde arkadaşlarımızla kucaklaşıp geçmişi anmak ve hoşça zaman geçirmek üzere hummalı bir çalışma içine girdik. Çok keyifli ve kaliteli bir zaman geçireceğimize inandığımız etkinliklerde birlikte olmak için hepinizi bekliyoruz.

Bir sonraki bültenimizi seneye yayınlayacağız! 2014'ün ülkemize ve dünyamıza bir önceki seneden çok daha güzel günler getirmesini diliyoruz. Yeni yılınızı şimdiden kutluyor; sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl geçirmenizi temenni ediyoruz.

Işık'lı selam, sevgi ve saygılarımızla.
Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

Ata'mızı 10 Kasım'da Sanatla Andık

Ata'mızı, ölümünün 75. yıldönümünde çağdaş sanatın dünyaca ünlü sanatçısı Anish Kapoor'un Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki sergisini ziyaret ederek andık.

Sanatçının mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yaptığı, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanılan bu sergide Gök, Ayna ve Sarı gibi heykel, mimari, mühendislik ve teknolojiyi bir araya getiren ikonik eserlerini Sabancı Müzesi'nin galerilerinde ve bahçesinde görme fırsatı bulduk.

Işıklılar Tiyatrodaydı

Işık'lı mezunlar olarak 22 Kasım 2013 Cuma akşamı Ali Poyrazoğlu'nun gösterisi 'Asi Kuş'u hep birlikte izledik. Usta oyuncunun iki saat süren, güldüren ve düşündüren performansı ile keyifli bir akşam geçirdik.

Bir sonraki sanat etkinliğinde birlikte olmak için FID'ı takip etmeye devam edin.


Avrasya Maratonunu Koştuk

17 Kasım 1996'da açılan Işık Üniversitesi'nin açılış gününe denk gelen 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda, Feyziyeliler Işıklılar Derneği üyeleri ile Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi akademisyen, idareci ve öğrencilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir ekip ter döktü.

Vodafone İstanbul Maratonu'na kendileri de Işık mezunu olan Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kolbaşı, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Cem Yurtbay da katıldılar.Yeni Web Sitemiz Yayında

Karşılıklı iletişimi artıracak şekilde yenilediğimiz web sitemizi devreye alıyoruz.

E-yıllıklarda nostalji yapabileceğimiz, bilgilerimizi güncelleyebileceğimiz, mezun veritabanını meslek/lokasyon gibi kategorilerde sınıflayarak bilgilenebileceğimiz, chat grupları oluşturarak arkadaşlarımızla haberleşebileceğimiz, akıllı telefonlarla uyumlu, interaktif ve kullanıcı dostu web sitemiz bizleri birbirimize daha da yakınlaştıracak.

Yeni web sitemizde sizlerden gelen haberleri (başarılarımız, vefatlar, doğumlar gibi) ve okullarımızın haberlerini yayınlamamız için dernek@fid.org.tr adresine e-posta göndermeniz yeterli olacak.14 Aralık Etkinlikleri

128.Yıl Mezunlar Günü, 15 Aralık Pazar günü Ayazağa, Erenköy ve Nişantaşı kampüslerinde gerçekleşecek etkinliklerle kutlanacak.

15 Aralık Pazar günü için kimseye söz vermeyin ve lütfen şimdiden ajandalarınıza kaydedin. Geleneksel pilav gününde tüm mezunlarımızı kampüslere bekliyoruz!

Detayları web sitemiz ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.Bu Ayın Sanat Etkinliği

ABD'de yaşayan '85 mezunumuz piyanist Zeynep Üçbaşaran ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası fagot grup şefi Tolga Alpay tarafından kurulan Camerata Smyrna Üflemeli Çalgılar Beşlisi, 23 Kasım'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda bir dinleti sunacaklar. Programda Thuille ve Poulenc'in piyano ve üflemeliler için altılıları ile Saygun ve Albeniz'in üflemeliler için beşlileri yer alıyor. İtalyan, Fransız, Türk ve İspanyol bestecilerin eserlerinden oluşan bu dinletiye FID olarak katılacağız. Etkinliğe katılmak isteyen dostlarımızın biletlerini temin etmek için dernek@fid.org.tr adresinden veya
(0212 )248 55 08 numaralı telefondan bizlere ulaşmasını rica ediyor, biletlerin sınırlı sayıda olduğunu
hatırlatmak istiyoruz.

Tarih: 23 Aralık Pazartesi
Saat: 20:00
Yer: Süreyya Operası, KadıköyFID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğiniz hizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr'ye yazın veya (0212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen'e ulaşın.

Sennheiser Marka Kulaklıklarda % 25 İndirim

www.kulakligim.com'dan yapacağınız alışverişlerinizde FID'lılara özel indiriminizi kullanmak için figen@metan.com adresi ile irtibata geçebilirsiniz.


Jade Promosyon'da İndirim

Tüm promosyon ihtiyaçlarınızda kalitesi ve cazip fiyatlarıyla kolaylık sağlayan JADE Promosyon ve Kırtasiye ürünleri veya www.jadepromosyon.com'dan sipariş veren Işık mezunlarına özel %10 indirim uygulanacaktır.
FID ile çalışın; hem SİZ kazanın hem DERNEĞİMİZ kazansın!

www.uygunadim.com e-ticaret sitesine verilen linkten üye olup alışverişe hemen başlayın, günlük ihtiyaçlarınızla ilgili uygun fiyatlarla yapacağınız alışverişleriniz ayağınıza gelsin. Siz de kazanın derneğiniz de. http://www.uygunadim.com/Register/FIDDiem Akademi'de % 15 İndirim

Alanında uzman eğitmenleriyle, sektöründe lider konumda olan pek çok firmaya İletişim, Hitabet ve Drama temelli pek çok eğitim veren Diem Akademi'de eğitimlerde FID üyelerine % 15 indirim uygulanıyor.

Adres: Bağdat Cad. Bostancı Hatboyu Sk. No:8/1 Suadiye, Kadıköy, İstanbul
Tel: (0216) 372 06 06
E-mail: bilgi@diemakademi.com
Web : www.diemakademi.com
Pilates Point Studio'da İndirim

Pilates Point Studio'da Single ya da Düet olarak alabilececeğiniz 8, 16 veya 24 ders seçeneklerinde FID'lılara özel nakit %25, kredi kartına % 10 indirimle spor akademisi mezunu, konusunda uzman olan bir ekip ile çalışmanın farkını yaşayabilirsiniz.

Adres: Valikonağı Cad. Harbiye Mah. Nizampalas Apt. No:30 Kat:6 Daire:6 – Nişantaşı, İstanbul
Tel : 0212 231 91 74
E-mail : info@pilatesps.com


Etiler Müzik Okulu'nda % 10 indirim

6 aylık bebeklerden itibaren her yaşta müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu'nda FID üyelerine % 10 indirim uygulanıyor!

Etiler Müzik Okulu, London College Of Music sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Eğitim programları hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için uygundur, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeteneği geliştirir, her yaşta insan için uygundur, hem kişisel gelişim için hem de profesyonel kullanım için elverişlidir.

Adres: Rumelihisarı Mah. Açıkalp Sk. No:3 Etiler, İstanbul
Tel: (0212) 287 56 66
E-mail : levent@etilermuzikokulu.com
Web : www.etilermuzikokulu.com