Ağustos - 2013 E-Bülten              

Başkan'ın Mesajı

Değerli Işık'lılar,

Bir kısmımızın tatilde olduğu, şehirde kalanlarımızın sıcak havalar ve işlerle boğuştuğu bu günlerde bizleri unutmayarak aidatını ödeyen tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Camiamızdan aldığımız güzel haberlerle gururlanmaya devam ediyoruz!  FMV Özel Erenköy Işık Lisesi 2013 yılı mezunu Zülal Zeren, 17. Mersin Akdeniz Oyunları’ndan bronz madalya ile döndü.  Mezunumuzu gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu ay, iki bayram birden kutlayacağız.  

Bayramlar hasretlerin giderildiği, dostluk, kardeşlik, arkadaşlık duygularının güçlendiği, hayata ve olaylara daha insancıl, daha samimi yaklaştığımız özel günlerimizdir.  Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, nice mutlu bayramlar diliyoruz.

Ülkemizi düşman işgalinden kurtararak ulusumuza bağımsızlık kapısını açan Büyük Zafer’in 91. yılını kutluyoruz. Bugün bizlere düşen, yokluklara ve zorluklara rağmen kurduğumuz cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik duyguları içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek ve geleceğe taşımak olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı sırasında vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnet ile anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz.

Işık’lı selam, sevgi ve saygılarımızla.

Dr. Murat Dayanıklı
Başkan

Sınıf Temsilcilerini Belirliyoruz

Her mezuniyet yılında arkadaşları ile yoğun iletişimde olan mezunlarımıza ‘sınıf temsilcisi’ ünvanını vermek ve sınıf temsilcilerimiz kanalıyla tüm mezunlarımıza daha etkin bir şekilde ulaşmak istiyoruz.  Lütfen bize sınıf temsilcisi adaylarınızı bildirin. Sosyal medyada liderlik eden, yazışma gruplarında moderatörlük yapan, sınıf arkadaşlarını toplayan değerli mezunlarımızın dernek@fid.org.tr ile iletişim sağlamasına ve sınıf temsilcisi olmasına yardımcı olun. 

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Işık Spor Masterlar Yüzme Takımı, bu yıl 25. defa düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışına antrenör ve sporcularla beraber 11 kişi olarak katıldı.

Efe Erduran, Orhan Ağcaoğlu, Alper Ceylantepe, Yusuf Kuruner, Gökhan Alpman, Yiğit Duygun, Ayşin Özer Başkır, Özlem Şehirli, Görkem Palaz, Hürol Yavuztürk ve Alptekin Başkır’dan oluşan Işık Spor Masterlar Yüzme Takımı’na önümüzdeki yarışlar için şimdiden başarılar dileriz.

Diğer yandan, yarışmaya bireysel olarak katılan değerli mezunumuz ve Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyemiz Sayın Cem Yurtbay, yarışı 0:56:43’lük derecesiyle ‘Erkekler (60-69)’ kategorisinde 9. olarak tamamladı. Gençlerimize de örnek olan bu aktivitesindeki üstün başarı için Sayın Yurtbay’ı tebrik ediyoruz.


İçimizden Biri

Değerli mezunumuz  Sayın Mehpare Sözener’in ‘Turkish Social and Business Culture’  adındaki Kindle Ebook’unu tüm dünyada  Amazon sayfalarında bulabilirsiniz.

Kitaba Türkiye’de amazon.co.uk adresi üzerinden,  diğer ülkelerde ise amazon.com adresinden  ulaşılabiliyor.
Türkiye’nin kültürüyle ilgilenen ve Türkiye’ye gelecek yabancı dostlarınıza ya da Türkiye ile iş yapan yabancı iş arkadaşlarınıza önerebileceğiniz bu değerli çalışması için mezunumuzu kutlarız.

Aidat Ödemeleri

Telefonla arayarak hatırlatma çalışmamız sonucunda pek çok üyemiz aidat ödemelerini gerçekleştirdi. Bu konudaki desteğiniz için teşekkür ediyoruz. Hala kat edecek yolumuz var. Aidat ödemeleri derneğimizin amacına ulaşması için gerçekleştirdiği çalışmalarda büyük önem taşıyor.  

FID Fırsatları

FID üyeleri yararına, günlük ihtiyaçlarımız için kullandığımız hizmet ve ürünler ile ilgili işbirliği çalışmalarına başladık. FID üyelerine özel avantaj sağlamak istediğinizhizmet ve ürünler ya da işbirliği çerçevesinde görmek istediğiniz markaları bildirmek için lütfen dernek@fid.org.tr’ye yazın veya (212) 248 55 08 numaralı telefondan dernek koordinatörümüz Hafize Şen’e ulaşın.

Etiler Müzik Okulu'nda % 10 indirim

6 aylık bebeklerden itibaren her yaşta müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu’nda FID üyelerine % 10 indirim uygulanıyor!

Etiler Müzik Okulu, London College Of Music sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Eğitim programları hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli müzisyenler için uygundur, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeteneği geliştirir, her yaşta insan için uygundur, hem kişisel gelişim için hem de profesyonel kullanım için elverişlidir.

Merkez: Rumelihisarı Mah. Açıkalp Sk. No:3       
Etiler / İstanbul

Tel: (212) 287 56 66
E-mail : levent@etilermuzikokulu.com
Web    : www.etilermuzikokulu.com

Adore Oyuncak Mağazaları'nda kampanya

İstanbul İstinye Park, Bağdat Caddesi ve Ankara Kentpark’ta bulunan Adore Oyuncak Mağazaları’na giderek alabilecekleri Adore Kart aracılığıyla, 01-30 Eylül tarihleri arasında yapacakları alışverişlerde FID Üyeleri  %10 Adore Puan kazanacaklar.

ATM Opel Plaza'da satış ve servis indirimi

ATM Opel Plaza’da FID üyelerine servis hizmetlerinde işçilikte %10, yedek parçada %10 indirim uygulanıyor.  Sıfır kilometre araç satışında ise modele göre özel hediye veriliyor (park sensörü, alarm, karter muhafaza, cam filmi gibi…). Şirket toplu alımlarına ise özel fiyatlandırmalar yapılıyor.

URL: www.atmopel.net

Adres: E5 Kara yolu No:56 ATM PLAZA PENDİK / İstanbul

Drypoint'te kuru temizleme ve halı yıkamada indirim

Drypoint  kuru temizleme ve halı yıkamada FID üyelerine  liste fiyatları üzerinden  %25 indirim sağlıyor!

Kuru Temizleme  Adresi:
Dikilitaş Emirhan Cad. No:82/C Beşiktaş

Halı Yıkama Adresi:
Gayrettepe, Balmumcu Dere Sokak No:44/A Beşiktaş

Tel: (212) 327 43 00 (Kenan Sütçüoğlu)

Işık Ev'de indirimli hizmet

İş toplantılarınızı, kokteyl ve yemek organizasyonlarınızı Işık Ev'in yenilenen salonlarında FID üyelerine özel %15 indirim ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken hafizesen@fid.org.tr  ile iletişime geçmek.

Bisiklet Cumhuriyeti'nde %15 indirim

Thule, Cervelo, Focus Bikes, Gazelle vb. bisiklet ve outdoor markaların Türkiye mümessili olan Bisiklet Cumhuriyeti’nden yapacakları tüm alışverişlerde FID üyelerine % 15 indirim var!

Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B Caddebostan İstanbul    
Tel: (216) 348 70 64

info@bisikletcumhuriyeti.com
www.bisikletcumhuriyeti.com

Dishim'den FID üyelerine diş tedavi ve işlemlerinde % 25 indirim

Diş tedavi ve işlemlerinde FID  üyelerine % 25 indirim var!

Buğra Ceren
Diş Hekimi
Büyükdere Cad. Hukukçular Sitesi No:24 K:1 D:12
Şişli - İstanbul (Cevahir AVM Yanı)
Tel: (212) 274 60 06
www. dishim.net

Yelken eğitimi indirimi

Milli yelkenci olan ve Moda Fen Lisesi’nde altı yıldır yelken eğitimini seçmeli ders olarak veren sevgili Serdar Ünsel ('80) FID üyeleri ile çocuklarına Kalamış Marina’da 12 saat süreli yelken eğitim programını 400 TL özel fiyat ile veriyor.  Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

Marmara Yelken Kulübü üyelik indirimi

Sevgili Selim Gömeç ('79)’in desteği ile Marmara Yelken Kulübü 7,500 TL olan üye giriş ücretini FID üyeleri için 6 taksitte ödenmek üzere 6.500 TL olarak belirledi ve her türlü eğitimde %20 indirim yaptı!  Marmara Yelken Kulübü’nün FID üyelerine tanıdığı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizi hemen arayın.